100-haftada-internet-sitesi-uzerinden-para-kazanmak
100-haftada-internet-sitesi-uzerinden-para-kazanmak

İnternet artık hayatımızın bir parçası, hobi olmaktan, sadece eğlence için kullanılmaktan çıkalı çok oldu. Hayatlarımızı bilgisayarlara, cep telefonlarına ve tabletlere bağlı olarak yaşıyoruz. Durum böyle olunca internet üzerinden pasif gelir elde etmeye çalışmak çokta abest bir durum olmuyor. İşte bu sitenin kuruluş amacı da tam olarak bu: İnternet üzerinden para kazanabilmek. Bahsettiğim şey internette reklam tıklayın, video izleyin, “günlük 50 dolar nasıl kazandım?” konusu değil. Ben gerçek bir hedefin peşindeyim, gerçek ve kalıcı pasif bir gelirin. Kendime tam 100 haftalık bir hedef koydum ve bu tecrübemi elimden geldiğince detaylı bir şekilde burada insanlarla paylaşacağım. Umarım herkes için eğitici ve kazançlı bir süreç olur.

Pasif gelir hedef detayı:

2 adet internet sitesi üzerinde 100 hafta sonunda toplamda minimum 500 adet makale hazırlayarak, 2 sitenin toplamda günlük tekil hitinin 1000 adeti bulması ve belirtilen süre sonunda maddi anlamda tatminkar bir kar elde edilmesi.
Kurulacak site adeti: 2
Hedef süre: 100 hafta
Hedef: Günlük minimum 1000 adet tekil ziyaretçi

KM TaşıHaftaMakale sayısıGünlük ortalama tekil ziyaretçi
1. çeyrek25. hafta12550
2. çeyrek50. hafta250250
3. çeyrek75. hafta375500
4. çeyrek100. hafta5001000

Giderler:

Bu uzun maratonda her gideri tek tek hesaplamam çok kolay olamayacağı için şimdilik öngörebildiğim kalemleri detaylandırdım ve öngörülmeyen giderler için ise 400 USD ekledim.
Hosting: Yaklaşık 25 ay x 20 USD = 500 USD
Domain: Yaklaşık 2 sene x 25 USD x 2 adet = 100 USD
Diğer öngörülmeyen giderler: 400 USD
Toplam: 1.000 USD

Hedef gelir:

Yola çıkma amacım pasif gelir oluşturabilmek olduğuna göre 100. Haftanın sonunda karlı olmam gerekiyor.
Bu sebeple emeğimin karşılığını alabilmem adına çeşitli sponsorluk, reklam ve bağış toplamam gerekecek.
Hedefim; toplam giderler x 10 = 10.000 USD

Net kar hedefi:

Net kar toplamı, gelir – gider şeklinde olacağından, toplamda 9.000 USD net kar beklentim bulunuyor. Bu da 100 haftaya bölündüğünde haftalık 90 USD ediyor ki günümüz Türkiye şartlarında pasif gelir olarak hiç fena bir rakam değil.

Kapanış:

Sonuç olarak hedef benim için bile biraz yüksek ancak imkansız değil. Umarım 100. Haftanın sonunda bütçem içerisinde kalarak hedeflediğim rakamlara ulaşabilirim. İlerleme raporlarımı günlük, haftalık, aylık ve çeyrek dönem şekilinde buradan yayınlayacağım, umarım bu süreç hepimiz için eğitici olur. Haydi biraz para kazanmanın alt yapısını oluşturarak başlayalım!

PAYLAŞ
Sonraki İçerikPasif gelir hazırlıkları 1. gün

Gündüzleri maliyet kontrol mühendisi, geceleri İnternet insanıyım. Hobi ve zaman öldürme aracı olarak gördüğüm İnternet, zaman içerisinde hayatımın büyük bir çoğunluğunu ele geçirince ben de buradan para kazanabileceğime karar verdim. Bu yolda bildiğim ve yaşadığım her şeyi şeffaf şekilde okuyucularım ile paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz