Raporlar-gelmeye-basladi
Raporlar-gelmeye-basladi

Pasif gelir yaratmak, web sayfası işine ciddi planlar ile girmek gerçekten zormuş. Önemli olan zamanı iyi yönetebilmek aslında. 2. günün sonunda sahip olduğum tablo çok kötü değil aslında hatta ziyaretçi sayılarına baktığımda bu kadarını bile beklemiyordum ilk günlerde. Yine de planlananın çok gerisindeyim. İlk günden almış olduğum notlardan hala daha yapamadığım çok fazla kalem bulunuyor. Uyku süresini azaltmak şart oldu.

Yapılan işler

  1. Belli başlı sosyal medya sitelerinde hesaplar oluşturdum, bazı kişileri takip ederek, geri takip edilmeyi, dikkat çekmeyi umdum ve hala umuyorum.
  2. Video ve Podcast ile ilgili konuları kafamda netleştirdim. Kayıt işlerine en kısa zamanda başlamalıyım.
  3. Rapor formatlarını hala daha belirleyemedim. Basit bir format olsun istemiyorum. Hala daha araştırmalara devam ediyorum.

Yapılacak işler

O kadar çok ki! Önceliğim elbette içerik oluşturmak, pasif gelir elde edebileceğim sitenin içinin boş olması bütün planları suya düşürür. Bu sebeple hem makale yazmalı, hem video hem de podcast kayıt etmeliyim. Onun arkasından iyi bir tasarım olması gerekiyor. Bahsettiğim şey görsel şölenden daha ziyade düzgün, temiz ve kullanılabilir bir tasarım olması. Tasarım sürecinde kimseden yardım almayacağım veya bu konuya para harcamayacağım için işim baya bir zor olacağa benziyor. Bunların dışında şuan için sadece makrogelir.com’a enerjimi harcıyorum ancak diğer internet sitesinin hazırlıklarını da bu hafta sonu bitirmeliyim. Çok çalışmam lazım çok!

Kapanış

Burada özet olarak yazdığım konular aslında başlıca makale konusu. İşleri rayına soktuktan sonra diğer site üzerinden bunların hepsini anlatacağım.

Bu arada ilk günlük raporumu siteye yükledim. Görmek için tıklayın.

PAYLAŞ
Önceki İçerikPasif gelir hazırlıkları 1. gün
Sonraki İçerikİnternette başarının anahtarı kaliteli içerik

Gündüzleri maliyet kontrol mühendisi, geceleri İnternet insanıyım. Hobi ve zaman öldürme aracı olarak gördüğüm İnternet, zaman içerisinde hayatımın büyük bir çoğunluğunu ele geçirince ben de buradan para kazanabileceğime karar verdim. Bu yolda bildiğim ve yaşadığım her şeyi şeffaf şekilde okuyucularım ile paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz