Para-kazanmak-icin-geri-sayim-basliyor
Para-kazanmak-icin-geri-sayim-basliyor

Yaklaşık 1 hafta önce “Pasif gelir hedefi: 100 haftada internet sitesi üzerinden para kazanmak” isimli yazıyı paylaşarak kişisel hedefimi duyurdum ve takip eden günlerde internet sayfamda çeşitli paylaşımlar gerçekleştirdim.

Bahsetmiş olduğum 100 haftalık hedefin geri sayımı yarından (27/02/2017) itibaren başlıyor. İlk hedefim 25. haftanın sonunda 125 adet makale yazmış olmalıyım ve günlük ortalama takil ziyaretçim 50 kişi olmalı. Yani 25 haftanın sonunda internet sitemi toplamda 8750 benzersiz kişi ziyaret etmiş olmalı.

Elbette sitenin ilk kurulduğu günden itibaren günlük 50 ziyaretçiye sahip olması zor, ancak kaliteli içerik arttıkça gelecek olan kişi sayısı ellinin baya bir üstünde olacaktır.

Para kazanmak için kullanacağım strateji

100 haftalık süreçte 2 adet internet sitesi üzerinden çalışacağım. Bunlardan bir tanesi tecrübelerimi ve raporlarımı paylaşacağım makrogelir.com, bir diğeri ise yapaykafa.com. Yapay kafa her ne kadar şu anda hazır olmasa da, bugün gün içerisinde ilk hazırlıkları tamamlayıp, akşama ilk makalesini yazmış olacağım.

Her iki internet sitesinde de içerik adedi 30’u bulduğunda, site içerisine reklam koymaya başlayacağım. İnternet sitelerindeki reklam stratejileri hakkında detaylı bir yazıyı önümüzdeki günlerde burada yayınlayacağım zaten, uzun bir makale olacak gibi duruyor.

Yazılı içeriklerin yanı sıra her iki internet sitesi için de videolar ve podcastler hazırlıyor olacağım.

Çok zor bir 100 hafta beni bekliyor. Umarım bu süreç sonunda başarılı olacağım.

PAYLAŞ
Önceki İçerikİnternette başarının anahtarı kaliteli içerik
Sonraki İçerikİnternetten para kazanmak için uzun içerik

Gündüzleri maliyet kontrol mühendisi, geceleri İnternet insanıyım. Hobi ve zaman öldürme aracı olarak gördüğüm İnternet, zaman içerisinde hayatımın büyük bir çoğunluğunu ele geçirince ben de buradan para kazanabileceğime karar verdim. Bu yolda bildiğim ve yaşadığım her şeyi şeffaf şekilde okuyucularım ile paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz